Misyon

Uyumlu, güçlü, toplam kalite anlayışı içinde iddialı bir takım çalışmasını oluşturmak.

Hem ekibimizin mutluluğuna, hem faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin insanların mutluluğuna, hayat kalitesinin arttırılmasına çözümlerimiz ve projelerimizle katkı sağlamak.

Mimari ve iç mimari anlayışı nesilden nesile aktarılan bir kültürdür. Aynı zamanda mimari göz demek; bir kente, iş ve yaşam alanlarına konforla birlikte fonksiyonelliğe ve estetiğe farklı yorum getirebilmektir. Biz de projelerimizi tasarlarken, her bir özelliğin altını titizlikle, güvenle ve yenilik anlayışımızla doldurduk. İnanmadığımız hiçbir projeye imza atmadık. Farklı bakış açımızı malzemeyle bütünleştirdik ve “insanın” bulunduğu her alanı kimliğiyle giydirdik.

Vizyon

Güçlü, gelecek öngörüleri ve algılaması yüksek bir kadro ile yürüyen ekibimizin teorik, pratik, teknolojik bilgi ve donanımlarla birikimini ve performansını daha da arttırmak.

Şehir ölçeğinde veya ülkesel ölçekte planlar üreterek, dev projelere imza atmak.

İş yönetiminde kaliteden asla taviz vermeden beklenen ihtiyaçları ve şartları en hızlı şekilde karşılamak.

Yeni fikirler, uygulamalar ve yatırımlarla ülkenin kentsel, ekonomik ve sosyal gelişmesine katkı sağlamak.

Kırk yıldır iş dünyasında yer alan Fara Group, inşaat, gayrimenkul, otomotiv ve yurtdışı müteahhitlik alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin önemli özel kuruluşlarından biridir. Önceleri tekstille büyüyen grup giderek farklı alanlarda genişlemiştir.

Faaliyet Alanları 

İnşaat

İnşaat konusu, grubumuzun önemsediği ana iştigal konularından biridir ve hızla büyümektedir. İnşaatta iki firmamız faaliyet yürütmektedir.

35 yıllık birikimiyle FARA GROUP bugüne kadar birçok kamu ve özel kuruluşların altyapı ve üst yapıda inşaat faaliyetlerini üstlenmiş, İstanbul, Yalova ve Bursa’da onlarca seçkin konut projeleri ile de sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Bilgi, deneyim, cesaret ve vizyon sahibi profesyonel yönetim ekibine ve ISO 9001-2000 Kalite sertifikasına sahiptir. Kurumsal bir yapılanma içindedir.

Konuyu kültür ve sanat zenginliğinin bir ifadesi olarak gören ve buna özel bir önem gösteren FARA GROUP, 2005 tarihinden itibaren iç mimari ve dekorasyon alanında da güçlü bir çalışma ekibi oluşturmuş ve önemli projelere imza atmıştır.

Kurulduğu tarihten bu yana kendi değerlerine ve ilkelerine bağlı kalan FARA GROUP,  karşılığını her zaman aldığını bilerek, bütün bu yıllar içerisinde kalite, güvenirlik ve müşterilerine hizmet konularında taviz vermemiştir.

FARA GROUP, sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası kabul ettiğinden, yalnızca kendi proje alanlarıyla sınırlı kalmayıp, sosyal projeleriyle de çevreye ve topluma katkıda bulunmaktadır.

Gayrimenkul

Fara Gayrimenkul isimli şirketimiz pazarlama iletişimi ve satış koordinasyonu konularında ihtisaslaşmıştır.

İnşaat firmalarımız teknik konulara, projeye ve uygulamaya yoğunlaşırken, Fara Gayrimenkul isimli şirketimiz ise pazarlama iletişimi ve satış koordinasyonu konularında ihtisaslaşmıştır.

Dolayısıyla, bir yandan inşaatın teknik yönetimini üstlenirken, Fara Gayrimenkul ise reklam, pazarlama ve satış konularını yönetmektedir.

Yurtdışı Müteahhitlik

Yurt dışı müteahhitlik alanında büyüyen grubumuz özellikle Cezayir’de 2 ayrı şirketimizle geçtiğimiz 10 yıl içinde  önemli bir potansiyel haline gelmiştir.

Cezayir’de inşaattan sonra dış ticaret alanında da büyümeyi hedefleyen şirketlerimiz Yeda Group adı altında faaliyetini sürdürmektedir.